“
Drouwen: Het begin is er!
24 april
Voor:

Na:

Drouwen aan de Lemenweg. Het begin is er! De struiken, bomen en wortels zijn eruit gehaald vandaag, dus de fundering voor onze schuur kan uitgegraven worden.

Eind juni:
De complete fundering is gemaakt, waarna we het nog goed laten drogen, voordat wij er balken op leggen.



De levering:
28 mei:
Het hoogtepunt voor onszelf, namelijk de levering van het bouwpakket. De vrachtwagen die uit Estland! kwam, stond hier precies op tijd om uit te kunnen laden. Gerwin kon een verreiker lenen om de pakketten uit de vrachtwagen te halen.
Henk van Nordic EcoHome was erbij om aan te geven welke inhoud de pakketten hadden. Gelukkig hebben we een grote tuin, zodat we de pakketten goed kunnen verdelen en goed te bereiken zijn.



Begin van de bouw:
13 juli: het is zover, we hebben het eerste kaartje er af kunnen halen! Het was wel zoeken, want de balken liggen echt kris kras door elkaar in de pakketten. En natuurlijk lag de eerste balk die wij nodig hadden op de onderste rij in het pakket. Maar we hebben de eerste balk voor de zijmuur uit de stapel gehaald en klaargelegd op de fundering.
Aangezien onze langste balken 12 of zelfs 13 meter zijn, was het wel even uitzoeken hoe we die gingen vervoeren. De ruimte aan de ene kant van onze schuur is ongeveer 1 tot 2 meter, dus hier kunnen we de verreiker niet gebruiken. Uiteindelijk hebben we een mini compactlader hiervoor gekocht, waarbij Gerwin zelf nog wat lepels heeft gelast. Hierdoor kunnen we de balken naast de lader vervoeren.
We willen de hele onderste laag eerst in de grondolie zetten en in de verf, voordat we verder gaan bouwen. Iedereen zegt dat het niet nodig is, maar eigenlijk zijn wij gewoon wat eigenwijs en willen het wel doen. Ook de dichte zijmuur willen we in de olie zetten, voordat we de balken op elkaar leggen. Deze muur zit namelijk altijd in de schaduw, dus extra bescherming lijkt ons een goede keuze.
Binnen een week is de eerste balk geolied en geverfd. Nu de andere balken voor de eerste laag nog.



17 augustus: de eerste laag is klaar, we hebben ze geolied, geverfd en vastgemaakt aan de fundering. Vooral het oliën en verven duurde langer dan verwacht en de vakantie kwam er natuurlijk ook nog tussendoor, maar we gaan er vanuit dat het vanaf nu makkelijker en sneller zal gaan.

Gaat lekker snel!
24/25 augustus; met hulp van familieleden gaat het opeens snel en hebben we op sommige muren al 12 lagen liggen! Nog een aantal lagen en dan staan de zijmuren eigenlijk al. Zo schiet het opeens op en wordt het steeds duidelijker hoe de schuur eruit komt te zien.
Het wordt ook steeds makkelijker om te bouwen. We weten nu hoe het werkt en leggen de meeste balken al bij elkaar, zodat we ze zo kunnen pakken. Ook worden de pakketten steeds kleiner, waardoor je steeds meer overzicht krijgt.




“
Gerwin en Ingrid Ebbing Drouwen



















